Prejsť na obsah

Renovační profil

Profil RenowacyjnySystém renovačních rámů se využívá k montáži oken bez nutnosti demontovat staré zárubně. Specifičnost oken tohoto typu spočívá ve využití speciálních renovačních rámů s tzv. maskovacím profilem, který zahrnuje dřevěnou zárubeň a vytváří zevnitř charakteristický pás, přičemž zvenčí můžeme použít speciální krycí profily. Maskovací profily v rámech jsou v různých šířkách, ale je možné je také přiříznout pro konkrétní potřebu. Není pak nutné demontovat staré dřevěné zárubně (nebo případně z jiných materiálů). Renovační rámy navíc mají sníženou výšku, aby z důvodu montáže na starou zárubeň nebyla výrazně omezena prosklená plocha. Taková montáž zabrání nebezpečí poškození fasády budovy, zkrátí dobu výměny oken a vyloučí část prací na konečných úpravách (opravných nebo natěračských).

Přednosti
Není třeba demontovat staré zárubně a díky tomu je možné zabránit poškození fasády budovy
Šířka rámu činí 74 mm a díky tomu je možné použít všechna dostupná křídla systému GEALAN S 8000
6-komorový systém profilů
Možnost použití kompletu 3 skel

Zlatý dub
renolit 2178001

Ořech
renolit 2178007

Mahagon
renolit 2065021

Tmavý dub
renolit 3149008

Dub bahenní
renolit 3167004

Oregon
renolit 1192001

           

Světlý dub
renolit 3118076

Douglaska
renolit 3069037

Sosna horská
renolit 3069041

Ořech přirozený
renolit 4252041

Višeň
renolit 4252043

Vlašský ořech
renolit 4252042

           

Siena PR Rosso
renolit 49233

Siena PN Noce
renolit 49237

Vinchester XA
renolit 49240

Macore
renolit 3162002

Krémový
renolit 137905

Šedý
renolit 715505

           

Antracit
renolit 701605

Tmavěmodrý
renolit 515005

Zelený
renolit 612505

Čokoládově hnědý
renolit 887505

   

   


Dosedací lišta Round-line a Standard

Dosedací lišty Round-line (zaoblené) a lišty Standard stabilizují zasklení v brázdě.


Barvy těsnění

Naše okna jsou vybavena příslušným druhem dosedacího těsnění montovaného na okenních profilech. Těsnění chrání okna před prostupem venkovní vody, prachu a zvuku a zabezpečuje interiér proti úniku tepla. Dostupná barevná provedení: černé a šedé.

Kliky
Nabízíme kliky v nekolika barevných provedeních, ve standardním provedení blokace chybné polohy kliky a klika s klíčem.


PCV křížky vnitřní a venkovní

Křížky jsou nedílnou částí skleněné tabule, jsou fixně upevněné v meziskelním rámečku. Nabízíme mnoho barevných provedení.


Hydroregulovatelný větrací systém větrání Ventair a Aereco

AerecoSpočívá v přizpůsobení výměny vzduchu v bytech aktuálním potřebám. Faktorem, jenž rozhoduje o velikosti přívodu a odvodu vzduchu je relativní vlhkost v místnostech. Úroveň vlhkosti vzduchu v bytech přímo souvisí s počtem uživatel bytu a každodenními domacími prácemi, kterých následkem je vytvoření vodních par (prání, vaření, koupání).

Hydroregulovatelné větrací jednotky umožňují přívod venkovního vzduchu a zaručují regulaci odvodu vzduchu – za tuto část odpovídají hydroregulovatelné odvodní nebo ventilační mřížky. Vlivem měnící se vnitřní vlhkosti polyamidová páska se prodlužuje nebo zkracuje a tím se současně mění propustnost větracdnotky nebo mřížky. Následkem toho se mění objem proudění vzduchu prvkem větracího systému.

Ventilační systém REGEL-air®

REGEL-airVětrací drážka REGEL-air® se skládá s dvou jednotlivých prvků šířky 125  mm každý. Větrací klapky jsou vybaveny na různá zatížení, což umožňuje reagovat podle tlaku vzduchu mezi 20 -30  Pa. Větrací drážka REGEL-air® je koncipována tak, aby výtok bylo kontrolovaně regulováno.

Ve spojení s větracím systémem REGEL-air® pracuje jako zařízení přívodu vzduchu. Venkovní vzduch se přivádí do prostoru mezi okenními křídly a rámem. Zde předehřaný vzduch stoupá do horní části oken a přes větrací drážky dovnitř bytového prostoru. Průvan nevzíká, neboť vzduch je veden skrz větrací drážky a horní těsnící úroveň přímo pod strop. Tam se přivedený čerstvý vzduch promíchá s teplejším vzduchem v místnosti. Větrací drážku REGEL-air® lze snadno namontovat, nevyžaduje frézování otvoru nebo vrtání dír. Lze jí také namontovat do již zabudovaných okene


Acrykolor

Nejlepší architektonické projekty čerpají svoji výjimečnou estetiku z ideálního přizpůsobení barvy, formy a materiálu. Zůstalo již málo bariér do splnění přání plánovačů týkajících se harmonického tvarování fasád a oken. Zvláště v moderních objektech a jednorodinných domech barevné profily poskytují výjimečný důraz a individuální charakter.
Okenní systémy acrylcolor firmy GEALAN ponechávají mnoho místa pro vlastní kreativitu a radost experimentovánía.
Okenní profily acrylcolor se vyznačují šťavnatými barvami. Standardní program obsahuje 12 barev nejraději používaných v moderní architektuře. Jiné barvy mohou být dodané na speciální přání. Je možné je příslušně přizpůsobit ke každému architektonickému projektu a postavit tím při projektování formy budovy barevnou tečku nad “i”. Kolory přitom mohou vyvolávat různé emoce.

Co to je koextruze?

koextruzeBarvení profilů následuje v procesu koextruze prostřednictvím roztavení a smíchání se sebou bílé hmoty PVC a barevného akrylového skla. Roztavením těchto dvou materiálů vzniká hedvábně-matný vnější povrch profilu, odolný vůči působení slunce, větru, deště, chladu, který bez problémů vydrží všechny změny teplot. Profil acrylcolor opouští trysku extrudéru již jako dvoubarevný.

Trvanlivost barev

Proces koextruze, v které jsou vyráběny profily acrylcolor, zaručuje nedostižitelnou trvanlivost barev. Akryl je desítky let používaný k výrobě automobilových a stále po i po létech udržuje svoji barvu.
Vysoký reflex

Sluneční záření je ve větší části odrážené od bílého PVC nacházejícího se pod vrstvou akrylu. Díky tomu bylo na minimum zredukováno zahřívání se profilů. Překvapující jsou malé rozdíly teplot povrchů světlých i tmavých oken.
Odolnost proti porýsování

Roztavení PVC a akrylového skla pod vlivem vysoké teploty jim poskytuje mimořádnou trvanlivost. Díky tomu vykazují značnou odolnost proti porýsování.

Odolnost proti atmosférickým vlivům

V průběhu mnoha let akrylové sklo prokázalo svoji odolnost proti agresivním atmosférickým vlivům v milionech automobilových zadních světel. Stejný materiál, akrylové sklo, je používané k výrobě profilů acrylcolor.
Snadné ošetřování
Povrch profilů acrylcolor znesnadňuje usazování nečistot, je možné jej čistit obyčejnými čisticími přípravky.
100% recyklování
Odpady vzniklé v průběhu zpracování profilu jsou znovuzaváděné do oběhu materiálu, zgranulované a opětovně zpracované. Tímto způsobem se zabezpečuje uzavřený oběh materiálu.

Vrútky - Martin
1. Čsl. brigády 53. 038 61, Vrútky
e-mail: varinsky@varinsky.eu
telefón: 043/430 34 74
mobil: 09015 10 66 10
Žilina
e-mail: varinsky@varinsky.eu
mobil:  0905 460 726
mobil:  0915 106 610
Nové Mesto nad Váhom
tel/fax: 032/771 12 87
mobil:  0905 51 46 53
mobil: 0905 10 66 10
Trenčín
ul. Stromová 5
telefón: 032 / 771 12 87
mobil: 0915 10 66 10
Moravské Lieskové
mobil: 0915 10 66 10
Návrat na obsah