Prejsť na obsah

Horizontálne hliníkové žalúzie

Ste presvedčený, že máte slnko plne pod kontrolou?

Jednoduché ovládanie

U medzisklených a interiérových žalúzií Lux a K-design sa lamely preklápajú pomocou ovládacej tyčky a vyťahujú sa pomocou šnúry. Žalúzie Isodesign – určené pre okná s izolačným dvojsklom, sa preklápajú aj vyťahujú prostredníctvom guličkovej retiazky.Jednoduchá príchytka zaisťuje uchytenie ovládacej retiazky.


Neviditeľný systém upevnenia

Systém upevnenia žalúzie Isodesign je patentovaný rakúskou spoločnosťou. Horný profil, krytky žalúzie a okenný rám do seba zapadajú a vytvárajú tak dokonalý estetický vzhľad. Široká škála bočných krytiek žalúzie Isodesign vyhovuje každej zasklievanej lište. V súčasnosti K-system ponúka 4 farebné prevedenia profilov a doplnkov – biele, strieborné, bledohnedé a tmavohnedé. Sortiment rozširuje aj možnosť polepu profilov profesionálnou lepiacou fóliou v imitácii dreva. Spojením žalúzie Isodesign Exclusiv s celistvou krycou lištou a polepu fóliou s imitáciou dreva dostávate vysoko exkluzívnu žalúziu, ktorá bude ozdobou Vášho priestoru. Na rozdiel od drevených žalúzií, ktoré sú veľmi náchylné na vlhkosť, Vám žalúzie s hliníkovými lamelami neuberajú veľký priestor zo svetlosti Vášho okna.


Pokoj pri práci

Pri priamom slnečnom žiarení je obzvlášť na pracoviskách s počítačmi žiadúce, aby sa obmedzilo množstvo dopadajúceho svetla bez toho, aby bol priestor príliš zatienený. Optimálne riadeným podielom denného svetla a minimalizáciou oslepenia sa zmenšuje množstvo chýb na monitore a stúpa pracovný výkon. U horizontálnych žalúzií sa dá denné svetlo dávkovať a riadiť pomocou systému Daylight. Dolná časť žalúzie zostáva zatvorená, zatiaľ čo horná je otvorená. Otvorené lamely odrážajú svetlo proti stropu a osvetľujú tak priestor v miestnosti do hĺbky. Zatvorené lamely naproti tomu zachytávajú slnečné žiarenie.


Nenáročná údržba

Najmenej náročné na údržbu sú žalúzie medzisklené, lebo sú v dvojitom okne chránené pred prachom a špinou. Ani interiérové žalúzie Lux, K-design a Isodesign nevyžadujú špeciálnu údržbu. Lamely stačí po preklopení jednoducho poutierať suchou prachovkou.


Upozornenie
Tieto druhy žalúzií nie sú vhodné do strešných okien!
Isodesign 2006
Maximálne rozmery
Max. šírka (mm): 2200
Max, výška (mm): 2500
Maximálna plocha: 2,5 m2

Lamely

Šírka Al lamiel (mm): 16,25
Hrúbka Al lamely (mm): 0,18 – 0,21

Uchytenie a ovládanie
Moderný systém s neviditeľným uchytením na ráme okna je ovládaný guličkovou retiazkou.

Prevedenie

Isodesign – štandardné prevedenie s bočnou fixáciou silónom. Celotieniaci Isodesign – po preklopení lamiel na jednu stranu vzniká celotieniaci efekt (Pozor! Neslúži na zatemnenie!). Toto prevedenie je možné len u lamiel šírky 25 mm.


Isodesign Exclusiv – osvedčený mechanizmus s celistvou krycou lištou z hliníka. Celotieniaci Isodesign Exclusiv – prevedenie s krycou lištou, po preklopení lamiel na jednu stranu vzniká celotieniaci efekt. Toto prevedenie je možné len u lamiel šírky 25 mm.


Isodesign Daylight – pridaním koliesok Daylight sa docieli požadované zatienenie pri práci s počítačom, časť lamiel zostáva zaklopená, časť’ vo vodorovnej polohe. Odporúčaná výška umiestnenia koliesok Daylight je v 1/3 až 1/4 od vrchu žalúzie. Možnosť prevedenia s celistvou krycou lištou.


Isodesign Bella – určený do okien, kde nie sú izolačné dvojsklá. Tento systém vyžaduje spoluprácu s výrobcom plastového okna. Je vhodný najmä do presklenných deliacich stien.


Batériový pohon – umožňuje preklápanie lamiel. Jeho možnosť použitia je obmedzená plochou žalúzie. Motorový pohon – na žiadosť zákazníka ponúka K-system rôzne druhy motorov, Pamätajte na túto požiadavku už pri výrobe okien!K-Design
Maximálne rozmery
Max. šírka (mm): 2200
Max, výška (mm): 2500
Maximálna plocha: 2,5 m2

Lamely
Šírka Al lamiel (mm): 16,25
Hrúbka Al lamely (mm): 0,18 – 0,21

Prednosti

Žalúzie K-design sú jediným druhom žalúzie s hornou lištou prekrývajúcou rám okna, ktorá umožňuje vyrobiť v tomto prevedení aj atypické žalúzie (oblúky aj šikminy). Celistvý horný profil v sebe ukrýva kvalitné švédske komponenty, čím sa výrazne odlišuje od žalúzií podobného vzhľadu.


Prevedenie

K-design – štandardné prevedenie s bočnou fixáciou silónom. Celotieniaci K-design – po preklopení lamiel na jednu stranu vzniká celotieniaci efekt (Pozor! Neslúži na zatemnenie!). Toto prevedenie je možné len u lamiel šírky 25 mm.


Lux
Maximálne rozmery
Max. šírka (mm): 2200
Max, výška (mm): 2500
Maximálna plocha: 2,5 m2

K-system používa pri výrobe horizontálnych žalúzií komponenty švédskeho výrobcu systému Perma. Odolnosť a dlhá životnosť týchto komponentov zaručuje dlhodobú spokojnosť každého užívateľa.


Prevedenie

Lux – štandardná medzisklená alebo interiérová žalúzia. Interiérové prevedenie – ovládanie priesvitnou plastovou voľne visiacou tyčkou alebo tyčkou s boudenom, ktorá sa uchytí na rám okna. Práve pre možnosti fixácie je vhodná aj na okná a dvere.


Výrobca žalúzií a sietí proti hmyzu K-system ako prvý na Slovensku zaviedol novú modernú metódu sekania lamiel, kedy po preklopení vzniká tzv. celotieniaci efekt. Pri tomto prevedení sú použité hustejšie rebríčky, tzn. že lamely sú hustejšie naukladané.


Vrútky - Martin
1. Čsl. brigády 53. 038 61, Vrútky
e-mail: varinsky@varinsky.eu
telefón: 043/430 34 74
mobil: 09015 10 66 10
Žilina
e-mail: varinsky@varinsky.eu
mobil:  0905 460 726
mobil:  0915 106 610
Nové Mesto nad Váhom
tel/fax: 032/771 12 87
mobil:  0905 51 46 53
mobil: 0905 10 66 10
Trenčín
ul. Stromová 5
telefón: 032 / 771 12 87
mobil: 0915 10 66 10
Moravské Lieskové
mobil: 0915 10 66 10
Návrat na obsah